Serie książek dla młodzieży idealne na każdy prezent

Na świecie istnieje wiele rodzajów uniwersalnych prezentów, z których zadowolony będzie każdy obdarowany. Choć skarpety utarły się już w naszych umysłach i nie stanowią niczego oryginalnego, zgoła odmiennie jest z książkami, które – ze względu na swoją różnorodność – są w stanie wpisać się w gusta każdego, niezależnie od wieku, płci czy zainteresowań. Kupując książkę na prezent warto zwrócić uwagę przede wszystkim na takie przynależące do popularnych serii. Dlaczego i jakie serie wpasują się w gust osoby w wieku młodzieńczym? O tym opowiemy w naszym artykule.

Dlaczego książki z popularnych serii stanowią świetny prezent?

Choć książka stanowi najbardziej uniwersalny i praktyczny prezent, najlepiej postawić jest na taką stanowiącą część serii. Wszystko ze względu na to, że może ona zachęcić do dalszego czytania, a tym samym zapewni rozrywkę na dłuższy czas. W ten sposób możemy też tchnąć w obdarowanego zainteresowanie nową i nieznaną mu do tej pory dziedziną czy gatunkiem literatury.

Lista najpopularniejszych serii książek

Księgarnie obfitują w różnego rodzaju serie książek, w szczególności te przeznaczone dla młodzieży. Wybór mamy duży i z pewnością możemy go dostosować do indywidualnych preferencji osoby, którą chcemy obdarować. Spośród wszystkich serii najbardziej wyróżniają się te, które cieszą się największym rozgłosem, między innymi za sprawą swoich filmowych adaptacji. Należą do nich:

  • Igrzyska Śmierci – powieść z gatunku science fiction autorstwa Suzanne Collins. Na trzy tomy rozdzieliła ona akcję rozgrywającą się w państwie o ustroju totalitarnym, powstałym na zgliszczach Stanów Zjednoczonych, zmęczonych katastrofami naturalnymi i wojnami.
  • Gra o Tron – najbardziej znana seria powieści George’a R. R. Martina, której akcja rozgrywa się na fikcyjnych kontynentach Westeros i Essos. Ogromny rozgłos zyskała za sprawą serialu telewizyjnego emitowanego przez stację HBO, uważanego za jego superprodukcję.
  • Harry Potter – rozłożona na kilka pokaźnych tomów opowieść o chłopcu, który stał się czarodziejem, przeprowadzająca nas przez wszystkie lata jego edukacji w szkole magii Hogwart, do której finalnie trafia. Prezentuje masę wątków, w tym ten ze złowrogim Voldemortem – cała seria tworzy z kolei nowy świat, w którym każdy chętnie się zanurza.

Podsumowanie

Książki przynależące do popularnych serii stanowią doskonały wybór prezentowy dla osób w każdym wieku – doskonały, bo uniwersalny i po prostu sprawdzony. Jeżeli więc kompletnie nie mamy pomysłów na upominek, nie wahajmy się postawić właśnie na nie.

Szkoła zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com